Pesitsemine käib, aga tulemused selguvad hiljem

01.06.2016 | Rubriik:

Rändelt saabunud linnud on asunud pesitsema ja vastavalt pesitsuse arengule hakkame neid ka kontrollima. Praegu käib merikotka pesade kontroll, järgmisena jõuavad pesitusega lõpusirgele must-toonekured (juuni lõpus-juuli algul), kalakotkad (juuli alguses) ja viimastena konnakotkad (juuli kuus).
Merikotkad A531 (Lätis), Pomo ja Kirilla (Venemaal), mõlemad must-toonekured ja kalakotkad suure tõenäosusega pesitsevad, samuti suur-konnakotkad Iti ja Sander. Väike konnakotkastest on pesapaigaga enam seotud Karin, Magnus, Jaan, Vahur ja Mait. Haage, Aadu ja Max võivad olla pesitsemise pooleli jätnud (konnakotkastele tundub tänavu olevat mitte just soodne aasta).
Pesiitsemiseks on liiga noored sookurg Savimäe, Gruusias sündinud raisakotkas Mikho, Sloveenias sündinud valge-toonekurg Fortuna, meie merikotkas Meelis ja hiireviu Kordian. Nende liikumisi lisame ka rändekaardile vastavalt andmete laekumisele.

Kaardilt on kadunud Sloveenia valge-toonekurg Zuri, hübriidne suur-konnakotkas Tunne ja sookurg Ahja 4. Neist teame ainult, et Ahja 4 on hukkunud Sudaanis. Teiste osas võib olla ka saatja probleem.