Matsalu merikotkaste pojad hukkusid päevase vahega

13.05.2021 | Rubriik:

Mõne päeva eest märkasime, et merikotkaste Eve ja Eeriku pojad on jäänud loiuks. Seda hoolimata vanalindude katsetest poegi toita. Pojad hääbusid vaikselt – noorem 12. mai pärastlõunaks ja vanem 13. mai lõunal. Kurb, sest seni paistis pesitsus kulgevat ladusalt. Pesas toimunu on dokumenteeritud ka foorumis.

Vaid kaamerapildile tuginedes kotkapoegade surmapõhjust tuvastada pole võimalik. Surmapõhjuse selgitamiseks viime hukkunud pojad ja pesas leiduvad toidujäänused uuringuteks Eesti Maaülikooli. Kuna võimalikke surmapõhjuseid on mitmeid, võib diagnoosiga minna mõnest päevast kuni mõne nädalani. Olgem seniks kannatlikud.

Eve ja Eerik külastavad pesapaika tõenäoliselt ka edaspidi, mistõttu jätkame otseülekannet pesalt. Teisi Eesti kotkaste ja must-toonekure pesakaameraid ning metsisemängu kaamerat saab vaadata Kotkaklubi kodulehelt ja YouTube kanalilt.

Täname kõiki merikotkakaamera jälgijaid – hindame kõrgelt teie aega, entusiasmi ja väärtuslikke märkmeid selle kohta, mida te kaameras nägite! Teie emotsioonide ja tagasisideta ei oleks veebikaamerate vaatamine nii nauditav kui see on! Aitäh veelkord!

Veel nädala eest olid kotkapojad aktiivsed ja pesitsus paistis kulgevat ladusalt:


Merikotka pesakaamera meeskond ja toetajad:

Kotkaklubi – pesaga seonduv, kaamera paigaldus ja info jagamine
Beta-Grupp OÜ – kaamera testimine ja häälestamine, mikrofoni ehitamine, tehniline tugi
Looduskalender – kaamera foorum veebis
Eestimaa Looduse Fond – serveriruum
Akukeskus Tartus – akuabi
Keskkonnainvesteeringute keskus – finantstugi igapäevasteks tegevusteks
Mitmed eraannetajad – ootamatute ja oodatud riistvara kulude katmine
Tuhanded vaatlejad – kes on kõige tähtsamad, sest muidu poleks kaameral nii suurt mõtet!