Kevadränne 2021

10.03.2021 | Rubriik:

RÄNDEKAART

Veebruari keskel lõppes rändekaardil sügis-talvine rändehooaeg ja algas kevad 2021. Alates 15. veebruarist jälgime kevadrännet.

Eestisse on talv tagasi tulnud ja lumi jälle maas, kuid lõunas talvitavatele lindudele pole sellest keegi teatanud. Nii alustasid Edela-Euroopas talvitanud sookured kevadrännet veebruaris, aga tegid vaid esimese rändehüppe. Märtsi alguses alustasid põhja poole liikumist esimesed väike-konnakotkad, neil on kõige pikem maa lennata. Traditsiooniliselt alustas suur-konnakotkastest esimesena Valgevene kotkas Blond. Must-toonekurgedest alusasid rännet Timmu ja Karl II, aga nad ei saada andmeid regulaarselt. Täpsustusteks peame pisut ootama, kuni andmed koonduvad. Karl II talvitas praeguste andmete kohaseslt Kesk-Aafrika ja Kongo DV piiril, aga kõik talvitusaegsed asukohad pole meieni jõudnud. Pikka aega kogunenud andmeid tuleb kehva ühendusega Aafrikast saata mitu korda. Osad linnud pole veel jõudnud levisse.

GPS-saatjatega lindudest saab lisaks lugeda siit.


Lindude asukohti rändekaardil uuendame nii nagu need meieni jõuavad, sest mitmed kotkad ja must-toonekured talvituvad aladel, kus asukohapunktide edastamiseks vajalik GSM levi puudub.