Uued linnud kaardil

Postitatud: 16.09.2012 | Rubriik:

Rändekaardile on kantud praeguseks tõenäoliselt kõik linnud, keda sel aastal näidata saame. Uutena on ilmunud nähtavale Maaülikooli sookure töörühma poolt jälgitavad neli noort sookurge (Ahja3, Juula2, Kadaja ja Hauka), kellest vähemalt kolm on ka tänaseks rändele asunud. Numbritega territooriumitelt on ka varem noorlinde jälgitud, näiteks Ahja2 sai mullu jälgimisseadme ja toimetas terve viimase suve Valgevene-Ukraina piiril.
Nimeta merikotkas, kes oli ravil Maaülikooli Loomakliinikus asus pärast nädalast passimist Emajõe-Suursoos põhja poole liikuma. Ta leiti Soome lahest ja võib arvata, et sinnakanti ta ka tagasi läheb. Saame näha, kas ta oli enne hätta sattumist pesitseja või veel mitte… Tema saatja kulud kaetakse vabatahtlike annetuste abil.
Huvitav on kalakotkas Pireti teekond. Millegi pärast pöördus ta enne Sudaani piiri ületamist tagasi põhja suunas. Võimalik, et liivatorm tuli vastu või muud taolist. Igatahes nii pikka tagasilendu rände ajal pole varem meie jälgitud lindude puhul olnud. Teine ESTLAT Eagles projekti kalakotkas Ilze peatub Ungaris Hortobagy Rahvuspargi piiril. Läti isalind Eriks peatub Bulgaarias, aga meie Ilmar pole veel rändele asunud. Ka konnakotkad hakkavad reisima.