Sügisränne algas

Postitatud: 23.08.2014 | Rubriik:

Kuigi kaardil algas sügisrände hooaeg juba 15. juulil, ei teadnud sellest midagi meie vaadeldavad linnud, ega ka rändekaardi vaatajad. Kaart oli vahepeal uuendamata.
Tõsisema sügisrändega alustas esimesena uus lind kaardil – kalakotkas Tiiu. Tiiu jäi võrku Võrumaal Leokite kalakasvatuses vahetult enne rändele asumist. Pole päris kindel, aga tõenäoliselt on Tiiu meile varasemast tuttav – ta võib pesitseda 2012. aastal veebikaamera kaudu vaadeldud pesas (tollal kalakotkas2).
Hübriidne konnakotkas Tunne on alates juuli keskpaigast liikunud hoopis põhja poole, Venemaa Kaliningradi oblastist Lätti.
Kuulus sookurg Ahja4 liikus juuli lõpus oma sünnikohast Ahjal 80 km põhja poole Laiuse kanti, kus ta ilmselt ühineb mõne uue rändeparvega ja saab huvitav olema, kuhu ta siis talvituma suundub?
Must-toonekurg Raivo alustas sel aastal pesitsemist suhteliselt hilja, ilmselt paarilise hilise saabumise tõttu, seepärast ta alles toidab poegi. Aga varsti peaks pojad saama lennuvõimeliseks ja rändama hakkama.
Kaardile lisandub veel uusi väike-konnakotkaid, aga nemad veel ei rända.