Sügisränne 2015

Postitatud: 07.09.2015 | Rubriik:

Tänavu on rändekaardi tegija esimesed rändajad maha maganud. Sloveenia kolleegide abiga on kaardil uus liik – valge-toonekurg, kelle kaht noorlindu (Fortuna ja Zuri) saame jälgida alates nende ränd ealgusest 10. augustil. Mõlemad rändasid koos kuni Bulgaariani, aga edasi liiguvad nad eraldi (parvedes). Praeguseks on nad Tšaadis. Mullu jälgitud Sloveenia must-toonekurg lõpetas talvel andmete saatmise ja rohkem temast teada pole.
Eesti lindudest on jälgitavad kaks isast kalakotkast, kellest Kalle juba rändab, teise lisame kaardile kui ta rändama hakkab.
Kümnendat sügisrännet näeme must-toonekurg Raivolt, aga tema on juba talvituskohas. Raivo sügisränne oli tänavu väga kiire, vaid 11 päeva. Ja vaatamate järjekordsele väga heale pesitsustulemusele – tema pesast läks lendu kolm hästi toidetud poega. Veel kiiremini on Raivo sügisrände teinud 2013, kui Jordani jõe orgu Iisraelis jõuti vaid 9 päevaga.
Sookured Ahja 4 ja Savimäe toimetavad üsna sarnaselt, tõenäoliselt kuuluvad nad praegu samasse kureparve.
Merikotkad Meelis ja A531 ei pesitsenud kumbki, Meelise vanus seda ka veel ei võimalda, aga A531 otsib endale kohta ning loodetavasti eeloleval kevadel leiab ka paarilise.
Viu Villu pesitses tänavu ja kasvatas üles ühe poja. Konnakotkad lisame kaardile, kui nad alustavad rännet.