Saabujad ja möödujad

Postitatud: 24.04.2013 | Rubriik:

Ränne on toimunud nii intensiivselt, et selles mingi joone vahele tõmbamine on osutunud raskeks. Esimesena jõudis Eestisse suur-konnakotkas Sander (11.aprill), aga ta ei läinud kohe mullusele pesapaigale, vaid jõudis 10 päevaga väisata Lätit, lennata ümber Peipsi ja ka Edela-Eestis ära käia. Ning siis saabus pesapaika Tartumaal. See on üsna erandlik käitumine. Võimalik, et paks lumekate ajas kotka segadusse.
Järgmine saabuja oli 14. või 15.aprillil must-toonekurg Priidu; siis 16.aprillil suur-konnakotkad Iti ja Tõnn ning Läti kalakotkas Eriks; 17.aprillil saabusid väike-konnakotkas Karin ja must-toonekurg Raivo; 21. aprillil väike-konnakotkas Magnus. Must-toonekurg Pirsu on ilmselt ka kodus, aga tema saatja tõrgub koostööst.
Hea uudis on see, et Piret ei ole mitte Niiluse deltas, aga tuli 22. aprillil mullusele pesapaigale ja seda oli võimalik jälgida läbi veebikaamera. Seega tema saatja ei tööta. Päev varem jõudis veebikaamera pessa ka Ilmar. Jälgitavad merikotkad päriselt ei rända, vaid hulguvad ringi. Nad ka ei pesitse veel. Tõnn ei jäänud ka tänavu Eestisse pesitsema, vaid rändas edasi Soome. :(