Rändajad on läinud

Postitatud: 29.09.2013 | Rubriik:

Rändlinnud, keda jälgida saame on Eestist ära läinud. Viimased lahkusid siit vahetult enne ilmade sügisest jahenemist. Kõige viimasena (23. sept) asus teele lõuna poole suur-konnakotkas Iti, kellel tänavu pesitsemine ebaõnnestus ja poega ei koorunud. Tavaliselt on Iti Eestist lahkunud paar nädalat hiljem.
Merikotkad pole rändlinnud ja nemad pole ka lõuna poole liikunud. Samas võibolla mõni siiski pisut soojemasse kohta lendab, aga seda näeme edaspidi. Merikotkas Meelis käis ja vaatas üle Lätis asuva Seda soostiku, kus ta mullu talvel enamasti oli, aga sinna ei jäänud. Talle meeldib endiselt Pihkva järve tagune hõreda inimasustusega ala. Sama vana merikotkas Sillu püsib Soome Saaristomere saartel juba poolteist kuud ja just eile lendas Ahvenamaale. Läti merikotkas A531 vaatab ringi Läti ja Leedu piirialal. Teine “lätlane” A540 pole meile enam infot saatnud, tõenäoliselt on tema saatja katki. Aga Janis Kuze plaanib ta uuesti kinni püüda. Kalakotkas Eriks on tõenäoliselt samuti Lätist lahkunud, aga ka tema saatja ei toimi. Kui võimalik, siis püüeme ta uuesti kinni järgmisel suvel.

Kaardile on lisandunud uued väike-konnakotkad ja sookured, kes kõik rändavad. Üks noor suur- ja väike-konnakotka hübriid pole veel kaardile jõudnud, aga ilmub niipea kui tema saatja täpseid GPS asukohti hakkab edastama.