Rändajad on kohal ja pesitsevad

Postitatud: 23.05.2015 | Rubriik:

Kui üldiselt me pesitsusaegseid liikumisi rändekaardil ei näita, siis seoses aasta linnu tutvustamisega tegime erandi hiireviu kohta – viu Villu pesitsuaegseid liikumisi saab ka jälgida, ainult päris pesa juurest tulnud asukohad on jäetud kaardilt välja. Viu Villu esimeses rändejärgse kuu kohta Põlvamaal saab lugeda kokkuvõtet aasta linnu lehelt. Seda, kas Villu pesitsemine on ka edukas, näeme umbes kuu pärast, kui pojad võiks olla piisavalt suured, et pesitustulemusest teada anda.
Konnakotkad on lõpuks kõik jõudnud pesitsuskohtadesse, välja arvatud kolmandat suve elav Tunne, kes tõenäoliselt veel ei pesitse. Ta peatub parasjagu Pihkva oblastiss ja võimalik, et tuleb ka Eestisse. Igatahes on Tunne ränne olnud senimaani üllatav! Viimane saabuja oli väike-konnakotkas Jaan, kes jõudis pesapaigale 5. mail, so ajal, kui keskmiselt on aeg munemiseks.
Teiste konnakotkaste osas saame nende pesitsemisest ülevaate alles juulis, kui saabub konnakotkapesade kontrollimise aeg.
Kalakotkas Tiiu, keda saime jälgida mullu sügisel on tagasi oma pesapaigal ja haub, aga tema saatja ei tööta. Kui pojad piisavalt suureks saavad, siis proovime Tiiul saatja eemaldada.
Sookured on mõlemad Eestis, aga nad veel ei pesitse.