Must-toonekurg Eedi ja teised

Postitatud: 19.09.2015 | Rubriik:

9. septembril alustas sügisrännet must-toonekurg Eedi, kes sai jälgimisseadme 1.septembril Lõuna-Eestis, Karula Rahvuspargis. Eedi sai nime Võrumaa metsniku Toomase soovitusel, Toomas juhatas meid suvel ka Eedi toitumispaika. Praeguseks on Eedi Ukrainas või veel kaugemal (saame temalt infot iga viie päeva järel, mis salvestatud eelmisest ülekandest saati). Tema püüdmise pilte näeb tema pildigaleriis. Vähemalt tänavu on Eedi üsna hiline rändur, aga see võib olla põhjustatud hilisest pesitsemisest.
Väike-konnakotkas Haage peatub ka Ukrainas, ju ta ootab suuremat konnakotkaste rännet, et edasi liikuda. Teised meie vaadeldavad konnakotkad pole veel rändama asunud. Aga peagi see juhtub! Ka Saksa kolleegide teatel on esimesed sealsed konnakotkad rändele asunud. Pisut on edela suunas liikunud hübriidne konnakotkas Tunne, kes täna hommikul ärkas Leedus Utena lähistel.
Sookured rändasid mõlemad koos Eestist ära, aga Lätis nad sattusid erinevatesse parvedesse ja Savimäe jäi Lätti ning Ahja4lendas Valgevene põhjaossa.