Momendi seis

Postitatud: 19.06.2014 | Rubriik:

Huvitavam on praegu jälgida miittesuguküpseid linde, sest pesitsejad toimetavad varjatult omi asju.
Teise aasta hübriidne konnakotkas Tunne (vanemad suur- ja väike-konnakotkas) toimetab Läänemere ääres ja on leidnud sobiva kohana endale Kaliningradi oblasti (Venemaa). Kui vaadata tema teekonda, siis on see üsna sarnane kaks aastat varem samas pesas sündinud Luulega. Võimalik, et Tunne liigub suve jooksul veel põhja poole.
Mullu jälgitavate hulka sattunud sookured on pakkunud üllatusi ka teisel eluaastal. Ahja 4 naasmine nii varakult sünnipaiga lähedusse polnud küll ette aimatav. Teisalt on pisut veider, et Ungaris suure osa talvest veetnud Savimäe pöördus sinna tagasi juba maikuus, olles eelnevalt kevadrändega tulnud Lätti. Aga ega me ei tea, millega nad edasi üllatavad.
Merikotkas Meelis tegutseb valdavalt Venemaal ja üsna suurel alal. Läti merikotkas A531 on ikka veel pesakohata, aga viimasel ajal rohkem Leedus.
Täiskasvanud linnud on kas pesitsemas või hoiavad territooriumi (must-toonekurg Raivo, suur-konnakotkas Iti ja hübriidne Sander, väike-konnakotkad). Saatjaandmed seda selgelt eristada ei võimalda.
Suur-konnakotkas Tõnn on tõenäoliselt Skandinaavias, sest Soomes nähti Tõnniga sarnast saatjaga suur-konnakotkast aprillis. Tõnni saatja on aga ilmselt vanaduse tõttu info saatmise lõpetanud. Sarnane olukord on ka must-toonekurgede Pirsu ja Priiduga.