Kotkad piire ei tunnista

Postitatud: 27.08.2013 | Rubriik:

ESTLAT Eagles projektis on lubatud tegevused vaid projektialal. Aga kotkad, kes varustati jälgimisseadmega selle projekti raames, nemad ei pea reeglitest miskit. Nad kõik on rikkunud reegleid ja käinud väljaspool projektiala, ka väljaspool projektiriike. Nii käib Läti merikotkas A531 üsna sageli Leedus, Eesti merikotkastest Meelis on enamuse ajast hoopis Venemaal, Sillu käis talvel Poolas ja nüüd läks Soome… Kalakotkastele võiks nende eksimuse andeks anda, sest talvel nad siin hakkama ei saaks ja Aafrikas käimine on erandkorras hädavajalik.
Paistab, et projekti kõik kalakotkad on suutnud oma seljas olevad seadmed seisma panna. Läti Ilze hukkus ise mullu sügisrände ajal Lõuna-Itaalias, Läti Eriksi saatja pidas kõige kauem vastu, aga jäi siiski vait juuli lõpus. Eesti kalakotkas Piret tuli kevadel tagasi pesale, aga saatja oli seiskunud juba Egiptuses kolm nädalat varem, Ilmari saatja töötas paar kuud kauem ja jäi siis tummaks. Ilmarilt õnnestus saatja eemaldada, aga teistelt veel mitte.
Suur-konnakotkas Tõnn on seekord üsna kiire sügisrändel, 22.augustil oli ta jõudnud Prantsusmaale (üle Belgia). Samuti oli väga kiire vanameister Raivo, kes lendas kümne päevaga Eestist Iisraeli.
Kaardile on lisandumas ka uusi linde, aga need ilmuvad kui nad rändama hakkavad.