Kõik rändavad või talvitavad juba

Postitatud: 14.10.2015 | Rubriik:

Kõik rändlinnud, keda jälgime, on Eestist lahkunud. Viimasena läks pühapäeval, 11. oktoobril rändele hiireviu Villu. Tema kodupaigas toimuvast saab lugeda viu-aasta lehelt. Noor hiireviu Kordian on saanud mõningase edumaa, aga nii nagu mullu Villu, ei kiirusta nad väga talvituskoha poole rühkimisega. Ilm on ju hea ja pole põhjust tormata.
Must-toonekurg Eedi on valinud Lähis-Idas tavapärasest pisut erineva rändetee – ta liigub lõuna poole Araabia poolsaarel. Sama teed on 2008. aastal meie jälgitavatest lindudest kasutanud vaid noor Priidupoeg, kes aga sellele katsumusele vastu ei pidanud. Küll aga rändab Läti kolleegide jälgitav ja kahe aasta vanune must-toonekurg Kate tänavu Eediga sama teed. Igatahes on huvitav näha, kuidas nad edasi käituvad ja kuhu välja jõuavad.
Sookurg Savimäe peatub tänavu sarnaselt mullusele Ungaris, kuigi mullu oli ta seal ka enamuse suvest. Ahja4 peatub küll Valgevene põhjaosas, aga liigub enam ringi kui kahel varasemal aastal. Küllab lähema kümnekonna päevaga paistab, kas ta lendab jälle Etioopiasse.
Merikotkas Meelis liikus Pihkva järve äärest Pärnumaa lõunaossa ja toimetab seal ning Põhja-Lätis. Samuti toimis ta ka mullu. Kuna tänavu on olnud valgemad ilmad, siis saame teda paremini jälgida.