Kevadränne Aafrikast algas

Postitatud: 04.03.2013 | Rubriik:

Kaua oodatud lindude kevadränne on pihta hakanud. Tehniliste nüansside tõttu saime alles nüüd teada, et esimesena (21. veebruaril) alustas rännakut Lähis-Idast pesakoha poole must-toonekurg Raivo. Raivo on ühtlasi ka meie kõige pikemaajalisem koostööpartner, näeme juba tema seitsmendat kevadrännet. Teisena alustas 26. veebruaril Priidu, kes talvitas Kesk-Aafrika Vabariigis. Priidu on Saaremaa must-toonekurg, kelle kuuendat saabumist peaksime nüüd nägema. Kolmas praeguseni jälitav must-toonekurg nimega Pirsu startis Kamerunist 1. märtsil. Teda loodame näha Harjumaal tänavu edukalt pesitsemas.
Kevadrännet on alustanud ka kuuendat kevadet jälgitav kalakotkas Erika, aga tema päevinäinud saatja ei taha anda välja täpseid GPS asukohti. Nii oskame vaid kaudselt väita, et Erika oli 1. märtsil ligi 1200 km juba lennanud, aga 21. veebruaril oli ta veel talvituskohas. Tõenäoliselt teeb Erika peatuse Niiluse deltas, enne kui põhja poole edasi lendab.

Kes stardib järgmisena? Kas Piret ja Ilmar ka varsti liikuma hakkavad? Mida teeb Ahja2 sel aastal? Kas Läti Eriks ilmub veel levisse? Äkki lätlane A531 leiab pesakoha hoopis Eestis? Kas Tõnn hakkab tänavu pesitsema ka… jne. Küsimusi jätkub.