Kevadränne 2016 algas

Postitatud: 01.03.2016 | Rubriik:

Tüüpilistest rändlindudest alustas kevadrännet tänavu esimesena must-toonekurg Raivo, keda me jälgime juba kümme aastat. Tema kulunud saatja ärkas talveunest 13. veebruaril ja 17 veebruaril asus Raivo oma talvituskohast Iisraeli kalatiikidel põhja poole teele. Praeguseks on ta läbinud umbes 1800 km ja peatub Bulgaaria keskosas, talle juba tuttavas kohas.
Põhja poole liigub ka merikotkas Kirilla, aga tema alustas juba 4. veebruaril ja eriliselt ei kiirusta. Vaatame, kuhu ta välja jõuab.
Merikotkas Pomo peatub Kurgolovo poolsaarel, Luuga jõe suudmes, aga kui ta kuskil pesitsema asub, siis me teda enam avalikult ei jälgi – nii nagu kõigi rangelt kaitstavate pesitsejatega.
Väike-konnakotkad hakkavad samuti tasapisi põhja poole liikuma. Raske on öelda, millal seda rändeks saab nimetada. Aga isaslinnud tunduvad enam rändest huvitatud olevat.
Kõik linnud pole veel kaardil, sest neist pole laekunud andmeid peale veebruari keskpaika. Kui andmed saabuvad, siis ilmuvad nad ka kaardile. Nüüd saame juba andmeid tihedamini kui talvel.