Kevad mühab täiega

Postitatud: 14.04.2012 | Rubriik:

Nüüd, kus kevad on täies hoos, saame ka kõigi meie vaatluse all olevate lindude kohta väita, et talvitusalad on selleks korraks minevik. Kõik meie saatjatega linnud on kas juba pesitsusaladele jõudnud või rändavad. Kõik neist (noored Ahja2 ja Luule) küll sel aastal pesitsema ei asu, aga talvitusaladel ka talve siis ei veedeta.

Esimestena jõudsid Eestisse must-toonekured Raivo ja Pirsu. Kui Raivo sai kohe lennata pesitsukohta, siis Pirsu pidi esialgu paksema lume piirilt tagasi pöörduma ja veetis paar päeva Soomaa kandis, kus lund eriti polnud. Aga praeguseks on ka Pirsu saanud oma pesapaigale minna. Samas Lääne-Eestis asuvas veebikaamera pesas võime täna näha juba esimest muna. Aga Priidu on alles Türgis… ja Valdurilt pole me alates Iisaelist rohkem asukohti saanud.

Huvitav on kindlasti jälgida esimest korda, kuhu liigub Eesti noor sookurg oma esimesel kevadrändel. Ahja 2 lendas Türgist Lõuna-Ukrainasse ja tõenäoliselt lendab ta edasi põhja poole. Konnakotkas Luule pole esimese hooga palju lennanud, ta püüab meenutada, kustkohast sai üle Aadria mere. Iti sattus Kuramaal “kotti” ja otsib sealt väljapääsu. Tõnn aga lendas juba Eesist läbi ja viimased asukohad pärinevad juba Peterburi lähistelt, seega pesitsemist kodumaal ei tule. Ilmselt tõmbab teda Skandinaavia rohkem.
Pesisevate lindude asukohti me turvakaalutlustel ei näita.