Ilze saatjat ei leitud

Postitatud: 23.12.2012 | Rubriik:

Kalakotkas Ilze saatja leidmiseks tundusid kaugelt vaadates küll tingimused head olevat, aga vaatamata saksa ja itaalia kolleegide pingutustele saatjat siiski üles leida ei õnnestunud. Ilze paariline pesitsusajast, Eriks pole meile andmeid saatnud, loodetavasti asub tema talvitusala GSM levialast väljas ja hiljemalt kevadel näeme Eriksit jälle kaardil liikumas. Eesti kalakotkastel tundub kõik korras olevat. Piret ilmus peale pooleteise kuulist eemalolekut jalle levisse ja saadab ilusti andmeid Lõuna-Sudaanist, Ilmar omakorda Angoolast. Huvitav oleks teada, kas keegi on ka selles piirkonnas käinud ja pilti teinud sealsest maastikust?
Mõlemad noored merikotkad pole päikese käes olnud ja nende saatjate akud on tühjad. Pole teada, kus nad preagu asuvad.
Huvitav on noore suur-konnakotka Tore käitumine. Ta ei kiirusta lõuna poole minekuga, veetis kümmekond päeva Bodensee järve ääres Austrias ja Shveitsis. Viimased andmed vihjavad siiski lõuna poole liikumist, pigem on see Itaalia suund… Kahjuks ei tööta Tore saatja nii hästi, kui tema venna oma ja palju asukohti jääb meile tulemata. Igatahes Bodensee ääres jäi Tore ka mitmete looduspiltnike kaamera ette.
Must-toonekurg Priidu liikus Sudaani Darfurist 10. detsembril Kesk-Aafrika Vabariiki, nii nagu ta on teinud juba aastaid umbes samal ajal. Ju siis Darfuris jäid jõed kuivaks ja lõuna pool veel mitte.
Kehvemad lood paistavad olevat konnakotkas Luulega, kelle saatja on Joonia meres. Luule hakkas Kreekast otse Sitsiilia poole lendama, aga kohale ei jõudnud… Kaks sookurge on kas saatja kaotanud või hukkunud rändel – Hauka Siinai poolsaarel (Sharm-el-Sheiki naabruses) ja Ahja3 Ukrainas Hersoni piirkonna uudismaadel. Kui keegi neis piirkondades plaanib liikuda, siis on võimalus saatjad üles leida!