Hiireviud rändavad ka

Postitatud: 08.10.2015 | Rubriik:

Pea-aegu kõik rändlinnud kaardil on Eestist juba kaugel, mõni ammu talvitusalalgi. Hiireviud lahkuvad meie jälgitavatest rändlindudest kõige viimasena. Kahest hiireviust alustas esimesena noorem, nimega Kordian. 5.oktoobril jättis ta oma tuttavad põllud ja metsatukad Põlvamaa lääneosas ja võttis kursi lõunasse. Peale Läti piiri ületamist korrigeeris Kordian suunda enam edela poole ning jõudis teisel rändepäeval Leetu. Seal tegi ta peatuse, ilmselt kohaliku hiirefaunaga tutvumiseks. Teine vaadeldav hiireviu Villu on meiel juba tuttav ning valmistaks korraliku üllatuse, kui jääks talveks siia. Mullu alustas ta rännet 4.oktoobril, nii et tasub silma peal hoida.
Merikotkad pole tüüpilised rändlinnud, kuid võivad mõnikord üllatada pikemate lendudega. Tõenäoliselt on paiksem Läti vana merikotkas A531, samas meie Meelis veel pesitsema ei valmistu ja võib enam ringi liikuda.
Kalakotkad on mõlemad esimesest rändepeatuskohast Ukrainas lahkunud ja liiguvad talvituskoha suunas. Sihtkohta teavad praegu vaid nad ise, meie näeme seda mõne aja pärast.
Väike-konnakotkad jõuavad just Lähis-Ida riikidesse, esimesena emane väike-konnakotkas Haage ja mullu loendati neid sealt läbi rändamas üle 120 000 (kolleeg Thomas Krumenakeri andmeil). Meie kaks hübriidset konnakotkast nende seas.