Head ja halvad uudised korraga

Postitatud: 25.03.2013 | Rubriik:

Alustame kurva uudisega. Meie jälgitavatest kalakotkastest vanim, Erika hukkus rändepeatuspaigas Niiluse deltas. Sama kohta on ta peatuspaigana kasutanud teadaolevalt juba kuus aastat (mil me teda jälgime). Erika otsisid üles Egiptuses elav eestlane Toomas Mikkor ja kohalik Nuweiba beduiin Salman. Tõsi, nad pidid sõitma üle 500 km oma asupaigast Erikat otsima. Sõjaväe lennuväljade naabruses polnud neil muidugi vaba voli tegutseda, aga hukkunud linnu leidsid nad üles ja võtsid saatja kaasa. Kontrollpunktides õnneks saatjat neilt üles ei leitud ja vangi ei pandud. Aga Erika kukkumiskohast leidsid nad kuivanud vereloigu. See koht asub mõne meetri kaugusel elektriliinist, mis võis ka olla linnu hukkumise põhjuseks. Laskmist või röövlooma põhjusena ei arvatud, küll aga Salman leidis, et linnu kael oli murdunud. Keegi polnud hiljem hukkunud lindu söönud.
Erika saatja on praegu Siinai idakaldal. Kui keegi on sealtpoolt Eestisse tulemas, oleks väga vajalik saatja Eestisse tuua!

Hea uudis on nagu juhtumisi sarnase nimega linnult – Läti kalakotkas Eriksilt. Me kaotasime temaga side oktoobri alguses ja kuni 23. märtsini ei teadnud midagi Eriksist. Praegu teame, et Eriksi talvituskohas polnud GSM võrku ja andmeid ei olnud võimalik saata. Nüüd, kui Eriks on rändele asunud, laekuvad kõik andmed tagantjärele, sest saatja on need kõik salvestanud. Seetõttu saame parandada nii kevadhooaja rändekaarti kui ka sügisest rändekaarti Eriksi andmetega.

Häid uudiseid näete ilmselt varsti veel, kui rändekaardil silma peal hoiate. Ja loodame, et halbu uudiseid niipea ei tule kirjutada.