Euroopas on külm

Postitatud: 31.03.2013 | Rubriik:

Mitmete rändlindude vaatlused eri Euroopa piirkondades on üsna sarnaste tulemustega – linnud ei toimeta nii nagu tavapäraselt, vaid kasutavad kas neile ebatavalisi peatuskohti või rändavad hoopiski tagasi lõuna poole. Sama asja võime märgata meie saatjatega lindude puhul – Raivo ja Priidu lendasid paarsada kilomeetrit tagasi lõuna poole ja konnakotkad Iti ning Sander on jäänud pidama Bulgaariasse. Iti peatuskohas käisid vaatamas kolleegid Bulgaariast ja leidsid Iti täie tervise juures (üks pilt galeriis on ka sellest käigust). Aga et ilm on sealgi väga külm, siis selle tõttu Iti ilmselt edasi lennata ei taha.
Praegu Aafrikas olevad linnud ilma üle kurta ei tohiks ja Läti kalakotkas Eriks on just jõudmas peale Sahaara kõrbe ületamist Vahemere äärde. Eesti kalakotkas Ilmar alles jõuab Sahaara kõrbe. Piret peatub endiselt Niiluse deltas ja hoiab jälgijate meeli ärevil, sest Erika saatus on kõigil veel meeles.
Lõpuks hakkas rändama ka suur-konnakotkas Tõnn. Ja kaardil saame näidata merikotkas Sillu liikumisi. Ootame veel suur-konnakotkas Tore saatja ärkamist. Sookurgede andmed jäid viimase ülekande ajal väga kesiseks, selle põhjusi näitab aeg.