Rahvusvaheline merikotkakonverents

Postitatud: 30.09.2017 | Rubriik:

5.-7. oktoobril korraldab Kotkaklubi Roostal rahvusvahelise merikotka konverentsi, kus osaleb 100 inimest 20 riigist (üritusel osalemine on ainult kutsetega). Aruteluteemadeks on merikotka kaitsepraktika, reintrodutseerimine, inimtekkeliste tegurite mõju, interaktsioonid teiste liikidega, telemeetriauuringud, populatsioonidünaamika ja keskkonnaharidus. Vaata täpsemalt konverentsi kodulehelt. Konverentsi materjalid on peale konverentsi kättesaadavad samal lehel.

Ränne on täies hoos

Postitatud: 29.03.2017 | Rubriik:

Kaugrändurid on pea-aegu kõik põhja suunas liikuma hakanud ja peagi võib esimesi saabujaid Eestisse oodata. Kas esimesena jõuab must-toonekurg Raivo või hoopis suur-konnakotkas Iti? Mitte kõigilt saatjatelt ei laeku infot igapäevaselt, vanemad satelliitsaatjad saadavad kogutud asukohad iga kolme päeva järel (kui raadiosegajaid kuskil läheduses ei ole). Uuemad GSM põhised jälgimisseadmed saadavad teoreetiliselt andmeid iga nelja asukoha võtmise järel, aga praktikas võib arvastada ühe korraga päevas. Ja sedagi juhul, kui GSM side selle kohas toimib. Kalakotkad on veel üllatavalt kaugel. Ei ole teada, mis nende rände algust on edasi lükanud, aga tõenäoliselt ilmaolud. Kõik jälgimisseadmed pole veel talveunest üles ärganud, näiteks merikotkas Pomo.

Rändekaardil on uus nägu

Postitatud: 24.01.2017 | Rubriik:

Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel ja 5dvisioni abiga on rändekaardil sootuks teine välimus. Täienevad ka mõned funktsioonid, näiteks arvutab programm linnu teekonna pikkust hooaja algusest peale, kui mõni lind sesma jääb, siis saab selle kohta selgituse kirjutada, jms. Head avastamist!
Linnud on vahepeal kõik oma sügisrände sihtpunkti jõudnud. Viimasena jõudsid noored sookured üle Vahemere Tuneesiasse, kui Euroopas ilm külmaks läks. Ja seal hakkasid saatjad hoopis paremini tööle, sest valgust jagub kõvasti rohkem. Ahja 5 on Etioopias, aga teame seda ainult tänu Prantsuse filmigrupile, sest saatjalt me infot ei saa. Loodetavasti laekuvad kõik andmed kunagi, kui lind sobivasse levisse jõuab. Põhjamades ei jätku valgust saatjate laadimiseks, seetõttu on kohalikud linnud momendil kadunud. Andmeid saame vanematelt Microwave Argos/GPS saatjatelt talvel iga 10 päeva järel. GSM põhised saatjad saadavad kogunenud punkte sagedamini – kui levialas asuvad, siis iga päev.
Ettepanekud rändekaardi sisu ja vormi osas on oodatud: urmas(at)kotkas.ee

Vahuri saatjat minnakse otsima

Postitatud: 24.11.2016 | Rubriik:

Reedel, 25. novembril läheb linnukaitseorganisatsiooni Zimbabwe BirdLife praktikant Jean Blake otsima Vahuri saatjat. Nii kaugele jõudsime BirdLife Zimbabwe juhi Julia Pieriniga sel teemal suheldes. Loodame, et otsimisretk saab edukas olema! Paar linnuvaatlejat ei läbenud siiski homseni oodata ja käisid juba täna Vahurit otsimas – paraku ei leitud veel midagi, ei Vahuri jäänuseid ega saatjat. See annab lootust, et Vahur ise on elus, aga saatjast kuidagi vabanenud…

Zimbabwes võib leida ühe konnakotka saatja

Postitatud: 14.11.2016 | Rubriik:

Alates 28. oktoobrist oleme saanud väike-konnakotkas Vahuri asukohti ühest paigast Zimbabwes. See asub 144 km pealinnast Hararest ja 15 km edelas linnast nimega Kadoma. Kui keegi liigub sealkandis või teab kedagi seal, siis oleksime huvitatud kontaktidest. Saatja võib olla linnult ära tulnud, aga ka Vahur võib olla surma saanud. Iga info, mis võiks viia saatja leidmiseni on oodatud: urmas(at)kotkas.ee