Sul on küsimus?

MTÜ Kotkaklubi

Reg. nr.: 80081142
Aadress: Hauka küla, Kanepi vald, 63406 Põlvamaa
klubi@kotkas.ee
58 002 869
MAAKONDLIKUD KONTAKTISIKUD
KKK

MTÜ Kotkaklubi
IBAN: EE182200221040359778

LEIDSID SUURE RISUPESA?
SOOVID TOETADA KOTKAKLUBI TEGEVUST?

KOTKAKLUBI JUHATUS

Aarne Tuule
Gunnar Sein

KOTKAKLUBI MAAKONDLIKUD KONTAKTISIKUD

Kotkaklubi liikmeid on pea terves Eestis. Igas maakonnas on Kotkaklubil oma koordinaator, kes tegeleb sealsete kiiremate probleemide lahendamisega.

MAAKOND NIMI TELEFON, E-POST
Harjumaa Kristo Lauk 521 4708, kristo.lauk@gmail.com
Hiiumaa Aarne Tuule 58 00 2869, aarne.tuule@gmail.com
Ida-Virumaa Sven Aun 5661 5679, sven.aun@gmail.com
Jõgevamaa Urmas Abel urmasbl@gmail.com
Järvamaa Kristo Lauk 521 4708, kristo.lauk@gmail.com
Läänemaa Renno Nellis 5302 1377, renno.nellis@gmail.com
Lääne-Virumaa Sven Aun 5661 5679, sven.aun@gmail.com
Põlvamaa Urmas Sellis 503 4799, urmas@kotkas.ee
Pärnumaa Indrek Tammekänd 527 1365, inz.linnumees@mail.ee
Raplamaa Renno Nellis 5302 1377, renno.nellis@gmail.com
Saaremaa Rein Nellis 5396 2226, rein.nellis@gmail.com
Tartumaa Urmas Abel urmasbl@gmail.com
Valgamaa Ain Nurmla 510 3008, ain.nurmla@gmail.com
Viljandimaa Riho Männik 517 2636, kakumees@gmail.com
Võrumaa Jaanus Tanilsoo 528 2898, jaanus.tanilsoo@gmail.com

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED (KKK)

Raiutakse metsa, kus elab kotkas – kes aitab?

Kotkad ja must-toonekurg on Eestis rangeima kaitse all ning nende pesapaikades on metsa majandamisele seatud piirangud (täpsemalt loe siit). Kaitsta saab aga ainult teadaolevaid pesakohti ning paratamatult ei ole kõiki kotkaste ja must-toonekure pesi üles leitud. Kui Te kahtlete raie seaduspärasuses, olete raiutavast metsast leidnud suure risupesa või Teil on korduvaid vaatlusi kotkast või must-toonekurest raiutava metsa juures, teavitage Keskkonnainspektsiooni lühinumbril 1313. Inspektsioon kontrollib raiega seotud asjaolusid, vajadusel peatab raie ja algatab menetluse. Lisaks võtke ühendust aadressil klubi@kotkas.ee või Kotkaklubi maakondliku kontaktisikuga. Kotkaklubi ei ole riiklik institutsioon ja raietegevust me peatada ei saa, kuid teeme kotkaste kaitseks koostööd Keskkonnainspektsiooniga.


Leidsin metsast suure pesa – mis edasi?

Mitmed röövlinnud, sh kotkad, ja must-toonekurg pesitsevad suurtes risupesades (vt Suurte risupesade välimäärajat). Üldjuhul on tegu häirimistundlike liikidega, kelle hea käekäigu nimel tuleb kaitsta nende pesakohti. Seetõttu koondab Keskkonnaregister kõigi teadaolevate kotkaste ja must-toonekure pesade infot. Paljud pesad on aga seni leidmata, mistõttu ootame teateid kotkaste ja must-toonekure vaatlustest või suurtest risupesadest aadressil klubi@kotkas.ee. Teates palume edastada leitud pesa asukoha võimalikult täpselt ja võimalusel foto leitud pesast ning pesametsast. Täpsemalt loe siit.


Leidsin vigastatud kotka – mida teha?

Hukkunud või vigastatud röövlindudest peaks esmajoones teatama Keskkonnainspektsiooni lühinumbril 1313. Oluline on edastada liik (ja/või linnu kirjeldus) ning võimalikult täpselt linnu asukoht ja kirjeldada tema käitumist. Vigastatud röövlindudele lähenemisel tuleb olla ettevaatlik, sest nende terav nokk ja küünised võivad inimest vigastada. Teateid hukkunud või vigastatud kotkastest ja must-toonekurest võib paralleelselt Keskkonnainspektsioonile edastada Kotkaklubile (võimalusel saatke linnust foto!). Võimalusel abistame, kuid kuna meil ei ole igapäevaselt tööl vastavaid spetsialiste, siis enamasti ei saa me kuhugi kohale sõita ja linnu ravi korraldada.


Otsin inimest, kes räägiks kotkastest – kas tulete?

Kotkaklubi liikmed käivad aegajalt erinevatel üritustel kotkaid tutvustamas, kuid see ei ole nende põhitöö. Seetõttu ei paku Kotkaklubi ka vastavaid õppeprogramme. Kui te otsite esinejat mõnele oma kotkateemalisele üritusele, siis soovitame pöörduda vastava küsimusega Kotkaklubi üldkontaktile. See, kas me konkreetsele üritusele tulla saame, sõltub eelkõige ürituse seotusest meie tegevusega ning sellest, kas mõni meie liikmetest saab abiks olla.