Meedia

Kotkaklubist ja kotkastest meedias

Dokumentaalfilmid

 • Pesapaik (1975); Filmi režissöör: Peep Puks
  Film jälgib kaljukotka poja arenemist kuni väljalennuni ja kotkaste elukeskkonda ning käsitleb mõningaid looduskaitsealaseid probleeme. (vaata lisaks EFIS infot)
 • Eesti merikotkas (1989) (ETV, Osoon, 15.04.2001; film algab 6min 58s); Filmi režissöör: Peep Puks, Arvo Vilu
  Meie ainsale elukutselisele kotkaste uurijale Einar Tammurile on teada kõik 23 merikotka pesitsuspaika Eestis. Tihedas koostöös Läänemeremaade teadlastega teeb ta kõik endast oleneva, et hoida alles selle punasesse raamatusse kantud linnu asurkonda siinmail. Ja seda kõike järjest süveneva ökoloogilise kriisi tingimustes. (vaata lisaks EFIS infot)
 • Toonela lind. Must-toonekurg (1997); Filmi režissöör: Rein Maran
  Selle filmi peategelaseks on põlislaante salapärane asukas must-toonekurg, kaitsealune punasesse raamatusse kantud lind. Eestis, oma leviku põhjapiiril on must-toonekurg eriti erakliku ja inimpelgliku eluviisiga. Siinmail pidas vanarahvas teda müütiliseks Toonela linnuks – surmariigi sõnumitoojaks ja teenäitajaks. Paariaastase töö tulemusena on filmimeeskonnal õnnestunud jäädvustada selle linnu varjatud eluolu ja pesitsemist ning seda huvitavalt esitada. (vaata lisaks EFIS infot)
 • Eesti kotkad (2005) (vaadatav ainult Internet Exploreriga); Filmi režissöör: Rein Maran
  Võimu ja vägevuse sümbolina on kotkad ammustest aegadest inimkultuuri lahutamatu osa, olles sillaks muistendite maailmast tänasesse päeva. Kõik Eesti kotkad on Euroopa looduskaitse reeglistiku järgi esimese kategooria alla kuuluvad linnud ja nende pesitsuspaigad on laiale avalikkusele varjatud. Tavalise inimese kohtumine kotkaga looduses on küllalt erakordne. Vaatajale avaneb ainukordne võimalus osa saada nende kuninglike lindude eluolust oma keskkonnas. (vaata lisaks EFIS infot)
 • Kotkaseire Eestis (2005); Filmi režissöör: Rein Maran
  Ülevaade kotkaste uurimise ja kaitse ajaloost Eestis. Kahe tuntud loodusmehe Tiit Randla ja Fred Jüssi ning linnuteadlase Eerik Kumari katsed 1963. aastal saada ülevaadet meil pesitsevatest kotkastest on kasvanud tasahilju kogu Eestit hõlmavaks vabatahtlikuks, kuid tegusaks ühenduseks Kotkaklubi. See huvialameeste ühendus, kuhu kuulub nii teadlasi kui asjaarmastajaid, peab oma kutsumuseks seista kotkaste hea käekäigu eest Eestis. See on jõuline asjahuviliste ring. (vaata lisaks EFIS infot)

ALGUSESSE


Telesaated


ALGUSESSE


Raadiosaated


ALGUSESSE


Artiklid


ALGUSESSE